Team leasing – kiedy wziąć pod uwagę i na jakie koszty się szykować?

Inne

Kiedy powinniśmy rozważyć team leasing? Kiedy wziąć go pod uwagę i z jakimi kosztami musimy się liczyć? Ile wyniesie nas team leasing? Nasz tekst dostarczy Ci odpowiedzi na te pytania, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Team leasing – kiedy o nim pomyśleć?

Team leasing to stosunkowo nowa usług w naszym kraju, która widać, że wciąż może budzić sporo wątpliwości, a szkoda, ponieważ niesie ze sobą wiele dobrego. Do największych zalet team leasingu możemy zaliczyć to, że zapewnia nam dostęp do najlepszych specjalistów z branży IT i to w przystępnych cenach, a wiadomo, że bez nich trudno wyobrazić sobie dobrze prosperującą firmę. Stworzenie jednak działu IT bywa bardzo kosztowne i wiąże się z ciągłymi ulepszeniami, czy podnoszeniem kwalifikacji pracowników.

Problem ten znika, gdy pod uwagę bierzemy team leasing. Aby regularnie korzystać z ich specjalistów, nie musimy tworzyć dodatkowych stanowisk pracy, wyposażać je w drogi sprzęt, czy po prostu szukać pieniędzy na pokrycie kosztów z tym związanym. Team leasing sprawia, że sami będziemy mieli też wpływ na przebieg współpracy. Możemy powierzyć specjalistom kompleksową obsługę swojego działu IT lub wskazać te zadania, którymi mają się zająć. Na team leasing mogą składać się prace programistyczne, analityczne, wdrożeniowe oraz utrzymaniowe.

W tym miejscu warto też zauważyć, że team leasing to usługa, z której mogą korzystać jednakowo średniej wielkości firmy, jak i prężnie działające przedsiębiorstwa i to z wielu różnych branż. Sami wyznaczamy okres współpracy, więc to opcja, która zawsze można dostosować do swoich potrzeb, czy oczekiwań.

Team leasing – na jakie koszty się szykować?

Koszty związane z team leasingiem mogą być różne i zwykle zależą od różnych czynników. Najważniejsze znaczenie ma tutaj rodzaj powierzonych zadań, ponieważ innych kosztów należy spodziewać się za kompleksowe wsparcie, a innych za prace programistyczne, czy analityczne lub wdrożeniowe.

Na cennik team leasingu wpływa też trudność projektu, czy prac, z jakimi muszą zmierzyć się fachowcy. Nie bez znaczenia pozostaje również to, ilu specjalistów będziemy potrzebowali w swojej firmie i w tym przypadku im więcej zostanie ich oddelegowanych do naszej firmy, tym wyższych kosztów musimy się spodziewać.

Na koszty team leasingu wpłynie również to, z jaką agencją rekrutacyjną nawiążemy współpracę. Na pewno koszty nie będą wygórowane, gdy wybór padnie na profesjonalną agencję rekrutacyjną, ponieważ to ona zawsze zapewnia konkurencyjne stawki.