Prototypy 3D na każde oprogramowanie

Ciekawostki

Możliwość szybkiego wydrukowania prototypu czy dowolnego modelu albo przedmiotu czy jednej części skomplikowanego układu z wykorzystaniem druku przestrzennego, zrewolucjonizowała kompletnie dzisiejszy przemysł. Produkcja zaawansowanych komponentów w mechanice czy automatyce może być o wiele skuteczniejsza dzięki temu, że dla wszystkich zainteresowanych firm i ośrodków naukowych w coraz niższej cenie dostępne jest zaawansowane i innowacyjne prototypowanie 3d.

Charakter wyłącznie projektowy?

Każdy prototyp czy koncepcja, która na razie ma charakter wyłącznie projektowy, może zostać natychmiast wykonany do całkowicie fizycznej i namacalnej konstrukcji za sprawą przestrzennych drukarek i innych urządzeń wspierających prototypowanie 3d. Największy wpływ na koszty takiego procesu ma oczywiście skala produkcji oraz gabaryt samego urządzenia, które jest drukowane w ten sposób. Na szczęście istnieje wiele zróżnicowanych technologii wydruku, dzięki którym uzyskuje się optymalne efekty w bardzo różnych branżach, przy zastosowaniu innych materiałów i surowców o innych parametrach np. wytrzymałości mechanicznej czy termoizolacji albo przewodnictwa elektrycznego.

Projekty pod własne linie?

Firmy oferujące prototypowanie bardzo często proszone są także o przygotowanie projektu dla własnej linii produkcyjnej do tworzenia i produkowania przestrzennych prototypów. Ma to znaczenie zwłaszcza w branżach mocno konkurencyjnych jak motoryzacja, przemysł, lotnictwo, nowoczesne technologie, gdzie każda firma chce zachować we własnych murach wszystkie poufne informacje i dane techniczne prototypów oraz projektów.